Najczęstsze powody zaciągania pożyczek

Opublikowane przez

Wiele mówi się dzisiaj o pożyczaniu pieniędzy w szybki i prosty sposób, najczęściej zaś za pomocą Internetu oraz takich stron, jak ExtraPortfel posiadających świetnie skomponowane oferty finansowe dla swoich klientów. W takich właśnie instytucjach parabankowych najczęściej pojawiającymi się kwotami pożyczek są te między 100 a 5000 złotych. Co ciekawe, powodem zaciągania pożyczek niekoniecznie bywają rzeczy, jakie mamy zwykle na myśli.

Już nie na wakacje

Jeszcze jakiś czas temu faktycznie Polacy bardzo chętnie zaciągali zobowiązania pożyczkowe, aby wyjechać na zagraniczne wakacje czy aby przygotować uroczyste święta lub móc wyjechać na sylwestrową zabawę w góry. Kolejną wspominaną tendencją były bieżące wydatki, w tym rachunki do opłacenia, lekarstwa, wyprawka szkolna czy spłacanie rat – na przykład za kupione mieszkanie. Jak można jednak zauważyć w statystykach, ludzie na ExtraPortfel wchodzą w nieco innych celach…

Wszystko dla dzieci

Jak się okazuje, dzisiaj większość rodziców chce jak najwięcej inwestować w swoje dzieci. Te więc posyłane są do prywatnych przedszkoli, do najlepszych szkół, na dodatkowe zajęcia z tego czy z tamtego oraz na przykład na korepetycje. W lecie jeżdżą na obozy czy kolonie, później chcą od rodziców własny samochód, wyjazd na studia czy kupno mieszkania… To właśnie na ten cel – na potrzeby dzieci – wydawana jest największa ilość pieniędzy oraz właśnie dla ich dobra i świetlanej przyszłości zaciągane są pożyczki.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *