Gdzie brać chwilówkę?

Opublikowane przez

Rynek obfituje w różne parabanki, które zajmują się udzielaniem pożyczek gotówkowych na krótki okres spłaty. Kuszą one oryginalnymi propozycjami, ale zamiast kierować się tym, co widzi się na ulotkach i w reklamach, lepiej samemu zagłębić się w temat i przeanalizować wszystkie wady i zalety poszczególnych placówek. Dzięki temu można w pełni bezpiecznie podejść do tego tematu i wziąć taki kredyt, jaki będzie można spłacić. Poniżej zaprezentowano kilka firm, które cieszą się wysoką pozycją na rynku oraz wysokimi ocenami klientów. Zebrano o nich i ich działaniu najważniejsze informacje.  Rynek obfituje w różne parabanki, które zajmują się udzielaniem pożyczek gotówkowych na krótki okres spłaty. Kuszą one oryginalnymi propozycjami, ale zamiast kierować się tym, co widzi się na ulotkach i w reklamach, lepiej samemu zagłębić się w temat i przeanalizować wszystkie wady i zalety poszczególnych placówek. Dzięki temu można w pełni bezpiecznie podejść do tego tematu i wziąć taki kredyt, jaki będzie można spłacić. Poniżej zaprezentowano kilka firm, które cieszą się wysoką pozycją na rynku oraz wysokimi ocenami klientów. Zebrano o nich i ich działaniu najważniejsze informacje.

AleGotówka

W tym parabanku można wziąć pierwszą darmową pożyczkę do wysokości 2000 zł. Kolejne mogą wynosić nawet 5000 zł. Obowiązujący okres spłaty to od 1 do 30 dni z tym, że umówiony termin można indywidulanie wydłużyć po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z pożyczkodawcą. Wiek pożyczkobiorcy ma wysoką dolną i górną granicę, wynosi on od 18 do 75 lat. Dużym plusem tego rodzaju pożyczki jest to, że daje ona możliwość wzięcia jej po raz pierwszy za darmo. Przy pierwszym razie jest się zwolnionym z opłat takich jak odsetki czy prowizja. Chyba że pożyczka nie będzie spłacona w określonym terminie, to wówczas zasada ta nie obowiązuje nawet przy pierwszym razie. Warto też zwrócić uwagę, że pożyczkodawca daje możliwość wzięcia dość dużej kwoty, jak na pierwszy, bezpłatny raz. Zwykle jest to kwota 1000 zł, w tym przypadku dwa razy większa. Pożyczkodawca weryfikuje potencjalnego klienta w bazie BIK i BIG, dlatego w przypadku AleGotówki ważne jest, aby posiadać zdolność kredytową. A jeśli klient jej nie posiada, to nie oznacza, że nie otrzyma kredytu w ogóle. Pożyczkodawca zaoferuje mu taką ofertę, jaka w danym momencie będzie spełniać konieczne warunki i pozwoli na pewną spłatę.

NetCredit

Pierwsza darmowa pożyczka może tutaj wynosić do 3000 zł do spłaty w 30 dni. Kolejne pożyczki można brać do wysokości nawet 4000 zł. Okres ich spłaty to od 1 do 30 dni z tym, że na podstawie umowy można wydłużyć okres spłaty. Wiąże się to z uiszczeniem odpowiedniej opłaty. Wiek pożyczkodawcy wynosi od 20 do 65 lat. Dużym plusem jest konieczność przedstawienia minimum dokumentów. Często można się tutaj spotkać z promocjami. Pożyczkodawca nie sprawdza systemu BIK przed udzieleniem kredytu, dlatego nie trzeba się martwić o swoją zdolność kredytową.Jeśli ktoś korzysta z usług tego parabanku po raz pierwszy, to wzięcie kredytu jest możliwe przez wypełnienie wniosku przez internet. Natomiast, kiedy robi się to już któryś raz z kolei, wystarczy rozmowa telefoniczna z przedstawicielem Biura Obsługi Klienta lub też wysłanie SMS-a.

Smart Pożyczka

Darmowa pierwsza pożyczka wynosi 3000 zł na okres 30 dni. Nie podlega się wtedy żadnym kosztom związanym z wzięciem kredytu, czyli prowizjom czy odsetkom. Kolejne pożyczki można brać do wysokości nawet 7000 zł, a okres spłaty będzie wynosił od 15 do 30 dni. Możliwe jest wydłużenie terminu spłaty, ale wiąże się to z koniecznością pokrycia dodatkowych kosztów. Wiek pożyczkobiorcy to od 19 do 73 lat, a łączny koszt wzięcia tutaj kredytu wynosi 25,20%. Oczywiście możliwe jest także spłacenie pożyczki przez terminem.Jeśli kredytu nie spłaci się w terminie, to klient będzie musiał spłacić nie tylko całość kredytu, ale także pokryć inne koszty takie jak: prowizja za udzielenie pożyczki, koszty czynności podjętych z konieczności działań służących odzyskaniu należności (chodzi tutaj o upomnienia SMS-owe, mailowe, telefoniczne, ale też o odsetki związane z nieterminowością).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *